STRUKTUROVANÉ KABELÁŽE

Kvalita kabeláže má v současné době klíčový význam pro uživatele počítačových sítí a to zejména díky stále se zvyšujícím nárokům na růst přenosových rychlostí a rostoucí potřebu spolehlivého chodu aplikací.

Nabízíme komplexní zajištění strukturovaných kabelových systémů od návrhu po samotnou realizaci včetně vypracování technické dokumentace. Naše společnost je certifikovaným partnerem autorizovaným pro návrh a instalaci strukturované kabeláže Solarix, RiT, Schrack a Alcatel. Na strukturovanou kabeláž poskytujeme garanci až 30 let.

Strukturovaná kabeláž je univerzální systém,

  • který podporuje přenos digitálních i analogových signálů,
  • u něhož se přípojné body instalují i tam, kde momentálně nejsou třeba,
  • který používá datové kabely se čtyřmi kroucenými páry a optické kabely,
  • u kterého se předpokládá dlouhá technická i morální životnost,
  • jehož správná funkčnost je pro firmu stejně tak důležitá jako fungování ostatních prvků firemní infrastruktury.

Instalační kabely

Instalační kabely Solarix – kategorie 7A

SXKD-7A-1200-SSTP-LSOHInstalační kabely z produktové řady Solarix – kategorie 7A jsou vysoce kvalitní čtyřpárové kabely s dvojitým stíněním (tj. s aluminiovou fólií kolem každého páru a opletem kolem všech párů), které převyšují požadavky specifikované v mezinárodním standardu s označením ISO/IEC 11801 Amendment 2 pro kategorii 7A resp. třídu vedení Class FA. Tj. tyto kabely jsou testovány až do šířky pásma 1 200 MHz a 1500 MHz. Vodiče těchto kabelů Solarix jsou vyrobeny z velmi kvalitního měděného drátu o velikosti AWG 23 (1 200 MHz) a AWG 22 (1 500 MHz) s polyethylenovou izolací. Standardní typ pláště je LSOH, na zakázku lze dodat tyto kabely i v LSOHFR provedení. Instalační kabely Solarix – kategorie 7A jsou vhodné pro provoz i těch nejnáročnějších protokolů, které jsou určeny pro metalická vedení (např. 10GBaseT), a především poskytují výraznou rezervu do budoucna.

Instalační kabely Solarix – kategorie 7

SXKD-7-SSTP-LSOHKabely Solarix – kategorie 7 jsou čtyřpárové instalační kabely s dvojitým stíněním (tj. s aluminiovou fólií kolem každého páru a opletem kolem všech párů), které jsou určeny pro velmi náročné aplikace. Tyto kabely převyšují požadavky specifikované v mezinárodních standardech ISO/IEC 11801 a EN 50173 pro kategorii 7 resp. třídu vedení Class F. Tj. kabely Solarix – kategorie 7 jsou testovány nejen do šířky pásma 600 MHz tak, jak je požadováno v normě, ale dokonce až do 900 MHz. Vodiče jsou vyrobeny z velmi kvalitního měděného drátu o velikosti AWG 23 s polyethylenovou izolací. Typ pláště je LSOH, LSOHFR nebo CPD b2ca sl dO. Poslední z uvedených kabelů splňuje vyhlášku č. 23/2008. Instalační kabely Solarix – kategorie 7 jsou vhodné pro provoz i nově vzniklého vysokorychlostního protokolu 10GBaseT.

Instalační kabely Solarix – kategorie 6A

SXKD-6A-STP-LSOHKabely Solarix s označením SXKD-6A-STP-LSOH a SXKD-6A-STP-LSOH-FR jsou vysoce kvalitní čtyřpárové instalační kabely kategorie 6A, které jsou určeny pro použití ve velmi náročných aplikacích – tj. jsou především vhodné pro provoz vysokorychlostního protokolu 10GBaseT. Oba tyto kabely bez problémů splňují požadavky specifikované v mezinárodních standardech ANSI/TIA/EIA 568 a ISO/IEC 11801 pro kategorii 6A resp. třídu vedení Class EA. Vodiče těchto kabelů jsou vyrobeny z kvalitního měděného drátu o velikosti AWG 23 s polyethylenovou izolací a jsou testovány až do šířky pásma 500 MHz. Jednotlivé páry jsou stíněny samostatně aluminiovou fólií, typ pláště je LSOH nebo LSOHFR. Barva obou kabelů je šedá.

Instalační kabely Solarix – kategorie 6

SXKD-6-FTP-PVCInstalační kabely Solarix – kategorie 6 jsou vysoce kvalitní kabely určené pro horizontální rozvody strukturované kabeláže, které splňují a rovněž převyšují požadavky specifikované v mezinárodních standardech ANSI/TIA/EIA 568, ISO/IEC 11801 a EN 50173 včetně všech nejnovějších dodatků pro kategorii 6. Kabely jsou dodávány ve stíněné i nestíněné verzi s různým typem pláště – tj. PVC, LSOH nebo UV stabilním PE. Vodiče kabelů jsou vyrobeny z velmi kvalitního měděného drátu o velikosti AWG 23. Jednotlivé páry kabelů kategorie 6 jsou odděleny plastovým křížem.

Instalační kabely Solarix – kategorie 5E

SXKD-5E-FTP-PVCTyto instalační kabely jsou spolehlivou součástí produktové řady Solarix – kategorie 5E. Společně s ostatními komponenty systému strukturované kabeláže Solarix vytváří řešení, které zaručuje dlouhou životnost, maximální výkon a bezproblémový chod počítačové sítě. Instalační kabely Solarix – kategorie 5E jsou určeny pro horizontální rozvody a jsou nabízeny ve stíněné i nestíněné verzi s různým typem pláště – tj. PVC, LSOH nebo UV stabilní RE. Tyto kabely bez problémů splňují požadavky definované v mezinárodních standardech ANSI/TIA/EIA 568, ISO/IEC 11801 a EN 50173 pro kategorii 5E a jsou vhodné i pro přenos dat rychlostí až 1 Gb/s (tj. gigabitový Ethernet).

Patch panely

Modulární patch panel Solarix 10G

SX24M-0-STP-BKPatch panel s označením SX24M-0-STP-BK je modulární neosazený patch panel, který je určen pro 24 keystonů z produktové řady Solarix – kategorie 6A. Modulární provedení patch panelu umožňuje pohodlnou instalaci a díky vyvazovací liště, která je součástí dodávky panelu, i přehledné vyvázání a pevné uchycení datového kabelu přímo k tělu panelu. Tento patch panel je vybaven zemnícím drátem, který umožňuje propojení stínění instalovaného segmentu se zemněním rozvaděče. Panel SX24M-0-STP-BK je kompatibilní s oběma typy keystonů z produktové řady Solarix – kategorie 6A (tj. samořezným keystonem SXKJ-10G-STP-BK-SA i keystonem SXKJ-10G-STP-BK s IDC svorkovnicí). Barva patch panelu je černá, velikost v datovém rozvaděči je 1U.

Modulární patch panel Solarix

SX24M-0-STP-BK-UNIModulární patch panel SX24M-0-STP-BK-UNI je univerzální neosazený 24 portový patch panel, který je určen pro keystony Solarix se zadním zářezem, a to jak s klasickou IDC svorkovnicí, tak i se svorkovnicí samořeznou. Do tohoto panelu je rovněž možné osadit keystony ve stíněném i nestíněném provedení. V případě použití stíněné verze keystonů je zajištěno spolehlivé propojení stínění s tělem panelu a následně i zemnícím drátem. Toto modulární provedení patch panelu Solarix umožňuje jednoduchou instalaci a díky vyvazovací liště, která je součástí panelu, i pevné uchycení datového kabelu. Barva neosazeného patch panelu Solarix je černá, velikost v datovém rozvaděči je 1U. K tomuto panelu je možné dokoupit záslepky pro případ, že nebude nutné osadit všech 24 portů.

High-Density patch panely Solarix

SX24HD-6-STP-SLPatch panely Solarix s označením SX24HD-6-UTP-BK a SX24HD-6-STP-SL jsou vysokohustotní 19″ patch panely s výškou 0,5U, které jsou osazeny 24 porty RJ45 a duální IDC svorkovnicí 110/Krone. U těchto panelů je důraz kladen na maximální úsporu místa v rozvaděči, kdy do výšky 1U lze jednoduše nainstalovat až 48 portů. Tyto high-density panely Solarix jsou dostupné ve stíněném i nestíněném provedení a bez problémů splňují požadavky definované v mezinárodních standardech ANSI/TIA/EIA 568, ISO/IEC 11801 a EN 50173 včetně všech nejnovějších dodatků pro kategorii 6. Panely jsou navrhnuty tak, aby byly robustní, spolehlivé, poskytovaly maximální výkon a umožňovaly jednoduchou instalaci. Součástí těla těchto panelů je vyvazovací lišta, která umožňuje pevné uchycení a přehledné uspořádání datového kabelu. Barva nestíněného high-density patch panelu Solarix je černá, v případě stíněného provedení je tento panel vyroben z nerezové oceli.

UTP patch panely Solarix

SX24L-6-UTP-BKTyto nestíněné patch panely produktové řady Solarix jsou dodávány v provedení 12, 24 a 48 portů RJ45 a jsou osazeny moduly s duální IDC svorkovnicí typu 110/Krone. Svorkovnice je z důvodu snadného zakončení kabelu označena podle standardu T568A i T568B. Tyto panely jsou vyrobeny tak, aby zaručovaly dlouhou životnost, vynikající funkčnost a především vysokou spolehlivost. Nestíněné patch panely Solarix kategorie 5E jsou testovány až do šířky pásma 150 MHz, kategorie 6 pak do šířky pásma 350 MHz čímž převyšují požadavky na komponenty definované ve standardech ANSI/TIA/ EIA 568, ISO/IEC 11801 a EN 50173. K panelům lze dokoupit vyvazovací lištu SMB-350, která umožňuje přehledné vyvázání datového kabelu. Standardní barva patch panelů je černá. Velikost v datovém rozvaděči je v případě 12 a 24 portového provedení 1U a v případě panelu se 48 porty 2U.

STP patch panely Solarix

SX24-5E-STP-BKPatch panel Solarix s označením 5X24-6-STP-BK je stíněný panel kategorie 6, který je osazen 24 porty RJ45 a duální IDC svorkovnicí 110/Krone. Kontakty jsou na svorkovnici odlišeny barvami podle typu zapojení, a to buď podle standardu T568A, nebo T568B. Tento panel z produktové řady Solarix – kategorie 6 bez problémů splňuje a rovněž převyšuje požadavky definované v mezinárodních standardech ANSI/TIA/EIA 568, ISO/IEC 11801 a EN 50173 včetně všech nejnovějších dodatků pro tuto kategorii. Panel je navrhnut tak, aby byl robustní, spolehlivý, poskytoval maximální výkon a umožňoval jednoduchou instalaci. Součástí těla panelu je vyvazovací lišta, která umožňuje pevné uchycení a přehledné uspořádání datového kabelu. Barva stíněného patch panelu Solarix kategorie 6 je černá, velikost v datovém rozvaděči je 1U.

Stíněné patch panely Solarix – kategorie 5E jsou dodávány ve dvou provedeních, a to s 16 a 24 porty RJ45. Oba panely jsou osazeny moduly s duální IDC svorkovnicí 110/Krone. Svorkovnice je z důvodu snadného zakončení kabelu označena podle standardu 1568A i 1568B, a to za pomoci barev párů a číselného označení jednotlivých vodičů přímo na desce plošných spojů (liché číslo označuje polobarevny vodič a sudé pině barevný). Součástí těla panelu je vyvazovací lišta, která slouží k přehlednému uspořádání a pevnému uchycení datového kabelu. Stíněné patch panely Solarix – kategorie 5E splňují požadavky na komponenty kategorie 5E definované ve standardech ANSI/TIA/EIA 568, ISO/IEC 11801 a EN 50173. Panely jsou pevné, spolehlivé a poskytují dlouhou životnost. Standardní barva patch panelu je černá. Velikost v datovém rozvaděči je 1U.

ISDN patch panely Solarix

SX25-ISDN-BKSolarix ISDN patch panely jsou kvalitní telefonní panely určené pro tu část strukturované kabeláže, která slouží pro připojení uživatelských pracovišť k telefonní ústředně. Tyto panely jsou nabízeny ve dvou provedeních, a to s 25 nebo 50 porty typu RJ45 a jsou osazeny moduly s duální svorkovnicí 110/Krone. Součástí panelů je vyvazovací lišta, která umožňuje přehledné uspořádání a pevné uchycení telefonního kabelu přímo k tělu patch panelu. Přednostmi ISDN panelů Solarix je jejich vysoká spolehlivost, životnost a především jednoduchá instalace. Oba typy panelů splňují všechny požadavky definované pro kategorii 3. Barva ISDN patch panelů Solarix je černá. Velikost v datovém rozvaděči je 1U.

Keystony

Keystony Solarix – zařezávací a samořezné

SXKJ-6-STP-BKSXKJ-6-UTP-BKKeystony produktové řady Solarix – kategorie 5E a 6 jsou nabízeny jak v nestíněné, tak i ve stíněné verzi, a to v provedení s duální 110/Krone svorkovnicí nebo svorkovnicí se samořezným mechanismem. Oba tyto typy svorkovnic jsou označeny barevným schématem podle způsobu zapojení, a to buď podle standardu T568A, nebo T568B, a lze do nich zařezat kabely s vodiči o velikosti AWG 26 – 22. Keystony Solarix jsou velmi kvalitní komponenty, které nabízí vysokou spolehlivost, vynikající funkčnost a velmi jednoduchou instalaci. Tyto keystony rovněž splňují parametry specifikované v mezinárodních standardech ANSI/TIA/EIA 568, ISO/IEC 11801 a EN 50173 včetně všech nejnovějších dodatků. Standardní barva nestíněných keystonů je černá, u stíněné verze je tělo modulu oplechováno stříbrnou kovovou částí. Pro bezpečné zařezávání keystonů ve variantě s IDC svorkovnicí je k dispozici montážní držák SXKJ-MD-BU určený k zafixování keystonu na pracovní ploše.

Keystony Solarix – rychlozařezávací

SXKJ-6-STP-BKSXKJ-6-UTP-BKKeystony produktové řady Solarix – kategorie 5E a 6 s označením SXKJ-xx-UTP-BK-NA a SXKJ-xx-STP-BK-NA jsou keystony, u kterých je důraz kladen především na rychlost a jednoduchost zařezání. Tyto keystony lze zařezat klasickým způsobem (tj. boxerem) nebo také speciálními kleštěmi, které významně zkracují čas instalace. Keystony jsou dostupné ve stíněném i nestíněném provedení a bez problémů splňují požadavky definované v mezinárodních standardech ANSI/TIA/EIA 568, ISO/IEC 11801 a EN 50173 včetně všech nejnovějších dodatků pro kategorii 5E a 6. Standardní barva nestíněných keystonů je černá, u stíněné verze je tělo modulu oplechováno stříbrnou kovovou částí. Kleště s označením SXKJ-NA-BU je nutné dokoupit zvlášť a lze je použít pouze na tento typ keystonů (tj. SXKJ-xx-yyy-BK-NA). Stejně jako všechny komponenty v produktové skupině Solarix jsou i tyto rychlozařezávací keystony vyrobeny tak, aby poskytovaly maximální životnost, vynikající výkon, spolehlivost a především jednoduchou instalaci.

Keystony Solarix 10G

SXKJ-10G-STP-BK-SASXKJ-10G-STP-BKStíněné keystony Solarix – kategorie 6A s označením SXKJ-10G-STP-BK a SXKJ-10G-STP-BK-SA splňují požadavky specifikované v mezinárodních standardech pro kategorii 6A resp. třídu vedení Class EA, a to jak pro topologii Permanent Link, tak i topologii Channel. Splnění výkonových parametrů pro přenosy s rychlostí 10 Gbps bylo potvrzeno zkouškami nezávislé testovací laboratoře GHMT. Keystony SXKJ-10G-STP-BK jsou osazeny duální IDC svorkovnicí typu 110/Krone, keystony s označením SXKJ-10G-STP-BK-SA pak samořezným mechanismem. Oba tyto typy svorkovnic jsou označeny barevným schématem zapojení podle standardu T568A i T568B a je možné do nich zařezat kabely s vodiči o velikosti AWG 26 – 22. Na straně rozvaděče jsou keystony Solarix – kategorie 6A určeny do modulárního neosazeného patch panelu s označením 5X24M-0-STP-BK a na straně uživatele do modulárních datových zásuvek (např., Solarix 5X9).

Patch kabely

Patch kabely Solarix 10G

patch_kabel_6AStíněné patch kabely strukturované kabeláže Solarix – kategorie 6A jsou vysoce spolehlivé komponenty, které jsou přizpůsobeny požadavkům pro přenos protokolu 10GBaseT. Patch kabely jsou vyrobeny s tzv. litou ochranou, která zajišťuje pevné přilnutí konektoru k ochraně a také snižuje hodnoty př-eslechu mezi jednotlivými páry. Tato ochrana má speciální tenký design, který zaručuje, že lze tyto patch kabely použít v jakémkoliv patch panelu nebo aktivním prvku, a to i u zařízení s velkou hustotou portů. K výrobě těchto patch kabelů jsou použity kvalitní konektory kategorie 6A na licnu s krytím kontaktů 50 p zlata. Patch kabely jsou nabízeny v délkách 0,5 m, 1 m, 2 m, 3 m, 5 m, 7 m, 10 m, 15 m a 20 m. Výhodou patch kabelů Solarix – kategorie 6A je tzv. dvojité stínění, kdy je každý pár v kabelu samostatně stíněn aluminiovou fólií a kolem všech čtyř- párů v kabelu je veden i oplet. Všechny patch kabely Solarix jsou důkladně testovány a bez problému splňují požadavky specifikované v mezinárodních standardech ANSI/TIA/EIA 568 a ISO/IEC 11801 pro kategorii 6A resp. třídu vedení Class EA. Typ pláště těchto patch kabelů je LSOH, barva je šedá.

Patch kabely Solarix

patch_kabelPatch kabely v produktové skupině Solarix – kategorie 5E a 6 se vyznačují vysokou spolehlivostí a vynikající funkčností. Jsou vyrobeny s tzv. litou ochranou, která zajišťuje pevné přilnutí konektoru k ochraně a také snižuje hodnoty přeslechu mezi jednotlivými páry. Tato ochrana má speciální tenký design, který zaručuje, že je možné tyto patch kabely použít i u zařízení s velkou hustotou portů. K výrobě patch kabelů jsou použity kvalitní konektory na licnu s krytím kontaktů 50 y zlata. Patch kabely Solarix jsou nabízeny ve všech standardních délkách (tj. 0,5 m, 1 m, 2 m, 3 m, 5 m, 7 m, 10 m, 15 m, 20 m), v několika barvách (šedá, modrá, zelená, červená, žlutá), s několika typy ochrany (s tzv. snag-proof ochranou nebo bez ní) a PVC pláštěm. V případě plochých patch kabelů je jejich konstrukce uzpůsobena tomu, aby ve svazku v rozvaděči zabíraly co nejméně místa. Ploché patch kabely jsou dostupné v UTP provedení, v délkách od 0,5 m do 10 m, v šedé barvě, a s LSOH pláštěm. Všechny patch kabely produktové skupiny Solarix jsou důkladně testovány a bez problému splňují požadavky mezinárodních standardů ANSI/TIA/EIA 568, ISO/IEC 11801 a EN 50173.

Zásuvky

Zásuvky SX9 Solarix

SX9-2-6-UTP-WHSX9-1-6-UTP-WHZásuvky SX9 z produktové skupiny Solarix bez problému splňují všechny požadavky definované ve standardech pro strukturovanou kabeláž ANSI/TIA/EIA 568, ISO/IEC 11801 a EN 50173 včetně všech nejnovějších dodatků. Zásuvky jsou typu German style a jsou osazeny jedním nebo dvěma porty  RJ45 se sklonem 45°. Do IDC svorkovnice typu Krone lze zařezat vodiče o velikosti AWG 26 – 22. Kontakty jsou na svorkovnici označeny barevným schématem podle typu zapojení, a to buď standardu T568A, nebo T568B. Zásuvky jsou zkonstruovány tak, aby poskytovaly maximální výkon, dlouhou životnost, spolehlivost a zároveň umožnovaly jednoduchou instalaci. Zásuvky jsou dostupné jak v nestíněné, tak stíněné verzi a jsou určeny k instalaci pod omítku nebo do parapetních žlabů. Při použití boxu SX9-0-WH lze zásuvky použít k instalaci na omítku.

Modulární zásuvky SX9 Solarix

Modulární zásuvky Solarix SX9 jsou zásuvky typu German Style, které je možné osadit jedním, dvěma nebo třemi keystone Solarix se zadním zářezem, a to jak s klasickou IDC svorkovnicí, tak i se svorkovnicí samořeznou. Stejně jako všechny ostatní komponenty strukturované kabeláže Solarix jsou i tyto neosazené zásuvky vyrobeny tak, aby byla zaručena jejich maximální životnost a velmi dobrá funkčnost. Zásuvky jsou určeny k instalaci pod omítku nebo parapetních žlabů. Při použití boxu SX9-0-WH lze tento typ zásuvky použít k instalaci na omítku.

SX9-1-0-WHSX9-2-0-WHSX9-3-0-WH

Modulární zásuvky SX5 Solarix

Zásuvka SX5 je modulární zásuvka Solarix, kterou lze složit z několika různých komponentů a zvolit si tak její přesné osazení. Ke složení této zásuvky lze použít rámeček SX51, některého z řady TA47xx a v případě instalace na omítku i boxu SX52. Takto vytvořenou zásuvku Solarix SX5 je možné osadit keystony. Vnitřní rozměry rámečku SX51 jsou 50×50 mm, rozměry čela TA47xx pak 25×50 mm. Tímto modulárním způsobem lze vytvořit zásuvku s jednou či dvěma pozicemi.

SX51-0-WHSX52-0-WHTA4701JD

Ostatní

Spojky a spojovací boxy

Spojky a spojovací boxy lze použít pro jednoduché spojení nebo prodloužení čtyřpárového kabelu. Spojky jsou v provedení kategorie 5E UTP i STP, spojovací boxy pak i pro kabeláž kategorie 6, rovněž ve verzi UTP i STP. Do spojovacího boxu, který je osazen IDC svorkovnicí Krone lze zařezat vodiče o velikosti AWG 26 – 22. Všechny tyto komponenty bez problémů splňují požadavky specifikované v mezinárodních normách ANSI/TIA/EIA 568, ISO/IEC 11801 a EN 50173.

KRJ45-VEB6KRJ45-5S-SHKRJ45-S

T-mod rozdvojky

Pomocí T-mod adaptérů lze rozdělit jeden port strukturované kabeláže na dva samostatně fungující porty. Kabelážní systém Solarix nabízí několik typů těchto rozdvojek.

1)      rozdělí jeden port na dva telefonní port, počítačové porty

2)      rozdělí jeden port na počítačový port a telefonní port

3)      rozdělí jeden port na dva počítačové porty

Tyto rozdvojky je vždy nutné používat v páru: jednu stranu zásuvky uživatelského pracoviště a druhou na straně patch panelu v rozvaděči – tj. do aktivního zařízení (switch a síťová karta) vždy musí pro každého uživatele vést samostatný patch kabel.

T-MOD-3-U1T-MOD-3-U4 

Kontaktní informace

shape_contact

Teles s.r.o.

Ondříčkova 29, 130 00 Praha 3
IČ: 624 19 056
DIČ: CZ624 19 056

info@teles.cz

Pondělí – Pátek: 8.00 – 17.00 hod

+420 222 717 700